Veteran Mini Traktor

Veteran Mini Traktors klubs medlemsliste

Liste over klubbens medlemmer. Send eventuelt et billede af jer ved jeres maskiner til webmaster.
























































































Bent Skovgård Jensen - Nr. 1

Bording

Formand

Gutbrod


Mail: p1800@mail.dk

Anders Olesen - Nr. 2

Ikast

Gutbrod 1017A - Simar 50 - Wheel Horse

Bungartz FK - Bungartz T6


Mail: acoikast@gmail.com

Jens Jørgen Bille - Nr. 3

Ikast

Hako 2 cyl. - Irus 1200 - Volvo 2 cyl.



Mail: jjbille@outlook.com

Christian Olsen - Nr. 4

Ikast

Colwood



Mail: colsenvoulund@gmail.com

Gunnar Gregersen - Nr.5

Hampen

Volvo



Mail:gunnar-gregersen@post.tele.dk

Manfred Jokumsen - Nr. 9

Ikast

Gravely - Irus - 



Mail: jokumsen@privat.dk

Karl Welling - Nr. 11

Bording

Gutbrod



Mail: dlv.bording@mail.tele.dk

Karsten Mørup - Nr. 12

Bording

Wheel Horse



Mail: kmoerup@gmail.com

Ole Larsen - Nr. 14

Nibe

SMF ELF årg, 62 - Ombygget MF10 årg,79 USA - MF85 årg,85 USA - MF 8/32 -MF12,HYDRO årg,75

Mail: 095ole@gmail.com

Ove Andersen - Nr. 15

Haderslev

Elf



Mail: oveaelf@gmail.com

Peter Dahse - Nr. 16

Ikast

Ransome



Mail: peterdahse@gmail.com

Poul Erik Thomsen - Nr. 17

Fjerritslev

Nibbi - MF



Mail: nibbirm2@gmail.com

Steen Lillegård - Nr. 18

Ikast

Nibbi



Mail: volvo480@hotmail.dk

Per Finderup - Nr. 21

Karup

Wheel Horse



Mail: perfinderup@gmail.com

Ove S. Christensen - Nr. 28

Møldrup

Hako V2000 - Bertolini - Volvo BM 1201



Mail: grethe-ove@hotmail.com

Preben Andersensen - Nr. 29

Auning

Bungartz T5 - Goldino L521 - Nibbe RM2 - Gravely 2hj. sneslynge


Mail: grethe-ove@hotmail.com

Kurt Marcher - Nr. 30

Ikast

???



Mail: susannemarcher@icloud.com

Carsten Rosendal - Nr. 31

Mårslev

Honda



Mail: 295730@gmail.com

Poul Torbensen Jeksen - Nr. 40

Hørning

Irus 4 & 2 hj. - Nibbi - Valpadana



Mail: poul.torbensen@gmail.com

Per Jensen - Nr. 41

Sønderborg

Massey Ferguson MF 14



Mail: speedy@stofanet.dk

Lasse Skottenborg - Nr. 43

Allingåbro

Agria 1600 - 1700 - 2400 - Hako - Valpadane - Gudenaa


Mail: lasse8961@g.mail.com

Richard Jensen - Nr. 47

Sdr. Omme

Gutbrod 1016



Mail: richard13-jensen@hotmail.com

Finn Jørgensen - Nr. 48

Blåhøj

Gutbrod 1032



Mail: ???

Morten Tronier - Nr. 54

Stevns

Ariens F14H



Mail: mmtronier@gmail.com

Jens Peter Jensen - Nr. 56

Vrå

Gutbrod 2400



Mail: poulstrup.jensen@gmail.com

Kasper Ahrensberg - Nr. 57

Wamdrups

Agria 1700



Mail: k.i.ahrensberg@gmail.com

Jens Erik Olesen - Nr. 58

Ikast

Colwood



Mail: jebo4@yahoo.dk

Dennis Riis Pedersen - Nr. 59

Gørding

Wheel Horse diesel



Mail: riisdennis@gmail.com

Michaei Østergård - Nr. 62

Ejstrupholm

Wheel Horse



Mail: jmf23@hotmail.com

Sebastian L. Mørch - Nr. 64

Herlev

Massey Ferguson Elf



Mail: sebastian.morch@hotmail.com

Kaj Dahl - Nr. 69

Viborg

Gutbrod 1032



Mail: kajkant@gmail.com

Jens P. Jensen- Nr. 74

Brande

Cup Cadet



Mail: ???

Christian Møller- Nr. 77

Nr. Snede

Ih Cup Cadet 127 - Holder knækstyret - Nibbi


Mail: chimdk@gmail.com

Jens Olesen- Nr. 80

Brande

Agria 1700



Mail: metallicajens78@gmail.com

Hans Peter Jensen - Nr. 82

Dianalund

Gutbrod 1032



Mail: peterdelfs@hotmail.com

Finn Jacobsen - Nr. 85

Brovst

Massey Ferguson Elf



Mail: ???

Jens Henrik Jeppesen - Nr. 93

Hanstholm

Gutbrod 1017 - 1017a



Mail: mail@bardington.dk

Niels Rask Petersen - Nr. 96

Tørring

Allis Chalmers 110B



Mail:nraskp@gmail.com

Lindy Jensen - Nr. 98

Horsens

Nibbi 315



Mail: neli@stofanet.dk

Michail T. Hansen - Nr. 102

Randers

Wheel Horse L156 - Weel Horse D200



Mail: michaeltouruphansen@gmail.com

Danny Bøllingtoft - Nr. 103

Søndersø

Gutbrod 2400



Mail: igdanny@hotmail.com

Mogens Olesen - Nr.114

Gesten

Gutbrod 1030



Mail: stausole@hotmail.com

Svend Lassen - Nr. 117

Knebel

Gutbrod 1032



Mail: s.lassen@mail.dk

Kurt S. Pedersen - Nr. 118

Stubbekøbing

Gutbrod 2500



Mail: kurtsp41@gmail.com

Aage Rosenkvist - Nr. 120

Bording

???



Mail:aage.rosenkvist@gmail.com

Kaj Jeppesen - Nr. 122

Bording

Gutbrod 



Mail: kaj.b.jeppesen@gmail.com

Sten Vest - Nr. 127

Årslev

Wheel Horse - Honda



Mail: 123stenvest@gmail.com

Donny Brix - Nr. 128

Næstved

Gutbrod - Holder



Mail:donny@bridon.dk

Benny Hjorth - Nr. 130

Kjellerup

Gudenaa mm



Mail: 1bhjorth@live.dk

Morten Rasmussen - Nr. 133

Skærbæk

Gutbrod 1050



Mail: rassrasmussen12@gmail.com

Steffen N. Hansen - Nr. 134

Søborg

Gutbrod 2500 & 1018



Mail: snh@nypost.dk

Lars Jensen - Nr. 137

???

Nibbi G319 sp.



Mail: larssj413@gmail.com

Freddy Lindblad - Nr. 138

Esbjerg

Hinomotto diesel



Mail: freddylindblad1954@gmail.com

Klaus Uhrt Jensen - Nr. 139

Holsted

Gutbrod 2400



Mail: mail@kuj.dk

Jan Øberg-Hansen - Nr. 140

Tureby

Gutbrod 2400



Mail: hejnerupsmedie@gmail.com

Børge Pedersen - Nr. 141

Herning

Nibbi



Mail:bepedersen60@gmail.com

Casper S. Lauritsen - Nr. 143

Bramming

Gutbrod 1050



Mail: build@build1.dk

Ole Dale - Nr. 144

Balle

Gutbrod 2500



Mail: mmrodale@gmail.com

Gunnar Rasmussen - Nr. 145

Torreby

Gutbrod -Weel Horse



Mail: gunnar.r@mail.dk

Karl M. Kristensen - Nr. 146

Brædstrup

Nibbi i flere udgaver



Mail: ???

Rene Mortensen - Nr. 147

Vamdrup

John Deere 400



Mail: r.b.mouritsen@gmail.com

Søren P. Villadsen - Nr. 148

Vejle

Volvo mini 1201



Mail: villadsen@mail.mira.dk

Tommy Laugesen - Nr. 149

Silkeborg

Nibbi i flere udgaver



Mail: tovebojlesen@hotmail.com

Jørn L. Boisen - Nr. 151

Vejle

Craftsman



Mail: jornboisen@live.dk

Lars Boysen - Nr. 150

Silkeborg

Nibbi 800



Mail: larsboysen@outlook.dk

Henrik Steffensen - Nr. 152

Viborg

Cub Cadet 782



Mail: henriksteffensen737@gmail.com

Claus Østergaad - Nr. 153

Nordborg

MF 11 Elf 1962



Mail: lclaus ostergaard@hotmail.com

Johnni Solberg - Nr. 154

Vig

Roper



Mail: johnni_soberg@yahoo.dk

Peter Graversen - Nr. 155

Nr. Snede

Roper



Mail: inga-peter@outlook.dk

Rasmus Adler - Nr. 156

Sporup

Nibbi mm



Mail: rasmusadler@gmail.com

Brian Lund - Nr. 157

Rødding

Yanmar YM 14



Mail: taz-lund@hotmail.com

Erling Henriksen - Nr. 158

Videbæk

Gutbrod 2500



Mail: ehhe@aol.dk

Flemming Andersen - Nr. 159

Vildbjerg

???



Mail: fla@mailme.dk.dk

Thomas M. Jakobsen - Nr. 160

Hadsten

Hako



Mail: tmunk040776@@gmail.com

Troels Christensen - Nr. 161

Hammel

IH Cub Cadet



Mail: troels.christensen@hotmail.com

Kim Sørensen - Nr. 162

Eskebjerg

Bungartz



Mail: kimbs@mail.dk

Karsten Strathe - Nr. 163

Hammel

???



Mail: karsten.strathe@gmail.com

Mikael Øhlenschlæger - Nr. 164

Varde

Nibbi Agetilio



Mail: mikael_p2@hotmail.com

Morten Gregersen - Nr. 165

Broby

Wheel Horse - Gutbrod 2500



Mail: mhg1969@outlook.dk

Tobias Larsen - Nr. 166

Toreby

Wheel Horse



Mail: gunnar.r@mail.dk

Ove Hakon Poulsen - Nr. 167

Tureby

Kubota



Mail: ovehakonpoulsen@gmail.com

Simon W. Pedersen - Nr. 168

Haslev

Gutbrod 1017



Mail: simonwp@mail.tele.dk

Finder du fejl i medlemslisten.

Skriv en mail til webmaster